Pozytywy sufitów DPS

Sufity napinane nie są niczym nowym w architekturze. Z tym, iż na początku montowano je nade wszystko przy organizacji np. moteli oraz sal konferencyjnych. W tym momencie ta technika jest bardziej powszechna i zauważalnie dostępniejsza jeśli chodzi o koszt. Zastosowanie sufitu napinanego jest prawdę mówiąc przeróżne – mają możliwość być wieszane de facto w każdym pomieszczeniu, rozpoczynając od naszej kuchni, a na dużych budynkach firmowych kończąc. Napinany sufit ma prawo także pełnić rolę ekranu.

Sufit napinany to lepszy rodzaj sufitów podwieszanych, z tą tylko rozbieżnością, że sufity napinane składają się wyłącznie z profili mocowanych po obwodzie sufitu pod stropem i membrany, jaka jest umieszczona pomiędzy nimi. Zaletą sufitów napinanych w względzie do zwykłego sufitu podwieszanego jest praktycznie całkowita dowolność projektowania. Mamy sposobność projektować nieskończenie wiele przestrzennych kompozycji: łukowych, kulistych. Połączenie ich z zróżnicowaniem barw i oświetlenia da nam oszałamiający skutek. Następną dominacją opisywanych sufitów jest możliwość doboru prawdę mówiąc jakiegokolwiek koloru jak i jego gatunku: błyszczącej lub matowej. Sufity te efektywnie ukrywają każde nieładne fałdy, a te z powierzchnią na błysk (nazywane sufitami lustrzanymi) pozwalają optycznie zwiększyć nasze biuro. Są to także sufity niesamowicie odporne na różnego rodzaju zniekszłałcenia, uderzenia.

Instalacja sufitu napinanego to lekka sprawa – jest niebrudzący i niebywale sprawny, bo zajmuje niewiele godzin (zazwyczaj od 3 do 7 godzin). Cały proces mamy możliwość przeprowadzić nawet bez konieczności wynoszenia urządzeń oraz narzędzi z naszego mieszkania. Nie stawiajmy jednak na to, że „Polak potrafi” i instalację powłoki napinanej zlećmy obeznanej załodze. W czasie układania sufitu strasznie ważne jest, aby zadbać również o jego odpowiednie oświetlenie. Mamy możliwość użyć przykładowo paski LED jednokolorowe. Takiego typu sufit na pewno uczyni nasz pokój nowoczesnym i efektownym.

Nie wolno malować takiego sufitu, a jego konserwacja polega jedynie na lekkim przemywaniu.

Categories: Uncategorized