Poradnik, dla kupujących buty

buty sportowe

Wybór odpowiednich butów często przysparza sporo problemów, ponieważ wymaga rozpatrzenia wielu kwestii. Oprócz kwestii wyglądu powinna się też liczyć wygoda. Oto parę rad, którymi należy się kierować przy zakupie odpowiedniego obuwia.

1. Określ aktywność, jaką planujesz wykonywać poczas noszenia butów.

Idziesz na spacer, pobiegać, do pracy, a może na ekskluzywną imprezę? Każde z tych miejsc wymaga innego typu obuwia. Na piesze wycieczki, przede wszystkim te górskie sprawdzą się doskonale trekkingi z dobrym podparciem dla kostek. Obuwie na elegancką imprezę, na którą chciałabyś pójść w sukience – trafionym wyborem będą buty na obcasie, które dodadzą klasy całości. Wielość obcasa wybierz, tak by było Ci komfortowo. Jeśli nie lubisz zbyt wysokich obcasów i okazjonalnie je zakładasz, nie zmuszaj się do ubrania 12 cm obcasów. Obuwie sportowe – tutaj posiadamy wielkie pole manewru. W centrach handlowych dostępne są buty do squasha, do biegania, do piłki nożnej oraz wielu innych dyscyplin sportu. Jeśli posiadasz jedną aktywność, której poświęcasz mnóstwo czasu zdecyduj się na buty dedykowane dla dyscypliny. Jeżeli uprawiasz różnorodne sporty zdecyduj się na buty uniwersalne.

2. Materiał to podstawa

Kupując obuwie nie bez znaczenia jest materiał, z którego są stworzone. Idealnie spisują się buty ze skóry naturalnej. Buty ze sztucznych tworzyw mogą być niewygodne i może być kłopot z ich dopasowaniem do stopy.

3. Dopasuj rozmiar do stopy!

Nosisz rozmiar 40? Nie wszystkie buty w tym rozmiarze będą odpowiednie dla Ciebie. Tabele rozmiarów niektórych marek są różne, dlatego też warto przymierzyć obuwie, jakie chcemy zakupić i zrobić w nich kilka kroków.

Categories: Porady