Zatroszcz się o swoją łazienkę

czysta łazienka w domu

Jak często wychodząc z łazienki, pozostawialiśmy całe zaparowane pomieszczenie? Wilgoć zbierała się na lustrze, płytkach a także suficie. Zamykaliśmy drzwi, i po jakimś okresie w różnorodnych miejscach łazienki – zwłaszcza na suficie – powstawał nieprzyjemny nalot – pleśń jak również grzyby. Jak efektywnie je stłumić?

Jak stłumić pleśń w łazience

Wojna z pleśnią i grzybami – przeważnie w łazience – może być nadzwyczaj trudna. Twory te upodobały sobie parne miejsca pozbawione przewiewu. Zazwyczaj te warunki są osiągane przez naszą toaletę. Korzystnie jest, aby po kąpieli rozchylić wrota aby przewietrzyć wnętrze. Jeśli mamy okno w toalecie, nie zawadzi otwarcie go na pewien czas. Im systematyczniej będziemy wietrzyć toaletę, tym mniejsza sposobność na pojawienie się nieprzyjemnego osadu. Pamiętajmy, że korzystniej chronić, niż niszczyć. Bitwa z pleśnią, może wiązać się czasami z remontem generalnym całego mieszkania. Pleśń może wejść niezmiernie głęboko w płaszczyzny, na jakich powstała. Stosujmy materiały, jakie nie zatrzymują wilgoci i utrudnią rozrost pleśni. Na ścianach także podłodze super sprawdzają się płytki. Lecz w jaki sposób uchronić sufit? Świetnym rozwiązaniem, będzie sufit napinany w łazience. Można go zbudować z materiałów, jakie nie będą absorbować wilgoci. Utrzymanie go w czystości, też jest wygodniejsze. Wzbogaceniem jest łatwość zaprojektowania sufitu napinanego. Umiemy na nim wstawić dowolny nadruk, przykładowo widok wieczornego nieba z księżycem. Warto ponadto używać preparatów grzybobójczych, jakie umożliwią nam ograniczyć do minimum możliwość na wystąpienie pleśni jak również grzybów w łazience.

Łazienka bez grzybów

Posiadanie łazienki bez ciemnego osadu w różnych miejscach, jest możliwe do zrealizowania. Wystarczy uważać, by wilgotność nie pojawiała się w wnętrzu. Zastosowanie stosownych materiałów też jest przydatne.

Categories: Porady