Jeden z najulubieńszych trendów

Jeśli kiedykolwiek byliście w krajach nordyckich, znakomicie zdajecie sobie sprawę, jaki jest tam klimat. Jest zimny dodatkowo przenikliwy. Niemniej pomieszczenia umeblowane w trendzie skandynawskim, w ogóle nie oddają występującego tam przejmującego klimatu. Wprost odwrotnie. Pomieszczenia, w których króluje tenże styl są pozytywne dodatkowo jasne. Gustowne naddatki nadają miejscu przyjemny wygląd. Stąd też coraz więcej osób decyduję się, żeby umeblować swoje wnętrze właśnie w tym stylu. Jakie meble, a także fragmenty wnętrza powinniśmy wybrać, aby urządzić nasz dom w trendzie nordyckim?

CZYTAJ TAKŻE – Sufit napinany PCV konserwacja – pytania i odpowiedzi

Jak zaaranżować lokum po skandynawsku

Moda na trend skandynawski dotarła właściwie już do większości zakątków globu. W Polsce również cieszy się wschodzącą renomą. W trendzie skandynawskim triumfują przede wszystkim pastelowe kolory. Stropy również ściany winnym być w odcieniu śnieżniej bieli. Odnośnie mebli, powinniśmy kupić przede wszystkim te wykonane z drewna w jasnym tonie. Co do dodatków, jakie chcemy rozmieścić w naszym wnętrzu, najlepiej zdecydować się na ogromną dawkę poduszek, narzut lub pledów. Dodatkowo mile postrzegane będą dywany, które nadadzą ciepła wnętrzom. To, co odróżnia ten styl na tle drugich, to jego użyteczność, prostota także wygoda. Unikajmy syntetycznych materiałów. Mieszkanie po skandynawsku odznacza się konkretnymi wzorami także kolorami. Wyselekcjonowane przez nas detale wystroju pomieszczenia mogą być kolorowe. Najlepiej gdyby były w odcieniach bladych. Aby nadać mieszkaniu jeszcze bardziej osobisty charakter, możemy na ścianach namalować czarno-białe grafiki. Nie ma dodatkowo przeciwskazań, aby ulokować w paru miejscach nasze ukochane cytaty.

Komfort również wygoda

Trend skandynawski cechuje się w szczególności minimalizmem. Nie starajmy się umieszczać w naszym mieszkaniu mnóstwa dodatków. Wykorzystane przez nas artykuły powinny być przede wszystkim lekkie także lekko wyglądające. Mile odczuwane będą również dodatki wykonane z metalu, plastiku, lub szkła. Istotne jest to, że przy właściwie nieznacznym wkładzie pieniężnym, może zmienić charakter naszego wnętrza i radować się nowomodnym wnętrzem.

Categories: Porady